Gratulálunk! Ha terv szerint zajlott a lánykérés, akkor a következő lépés nem más, mint az esküvő megszervezése. Kicsi vagy nagy, meghitt vagy igazán bulis eseményre készülünk, a karikagyűrűk az esetek többségében nagy szerepet kapnak a ceremónia során. Most ezen meghatározó ékszerek kiválasztásához szeretnénk egy-két tippel, tanáccsal szolgálni.
Az eljegyzési gyűrűvel ellentétben – amelyről a vőlegény titokban, általában a párja bevonása nélkül gondoskodik –, a karikagyűrűkről már közösen dönt a pár. Ilyenkor mindkét fél stílusa és személyisége meghatározó, hiszen a gyűrűk kettejük egységét jelképezik. De kell-e, hogy ezek a gyűrűk feltétlenül passzoljanak egymáshoz? Szerintünk nem!
Az ENSO ékszernél sokszor hangoztatjuk, hogy ma már úgymond semmi sem tilos, egy karikagyűrű párnak sem kell feltétlenül egyformának lennie, minden csak a fantáziánkon múlik. Szóval használjuk bátran a képzelőerőnket, amikor karikagyűrűt készíttetünk vagy vásárolunk! Na de hol kezdjük? Mutatjuk!
Első lépés: válasszunk alapanyagot!
Érdemes az alapanyag kiválasztásával kezdeni: arany, ezüst vagy akár a platina mellett is dönthetünk. Mi az ENSO ékszernél legtöbbször az aranyat javasoljuk, mert ez a nemesfém időtálló, klasszikus, és remekül megmunkálható. (Ha ti is arany karikagyűrűt szeretnétek, olvassátok el korábbi blog bejegyzésünket, amelyben részletesen írunk a különböző arany árnyalatok előnyeiről és hátrányairól.)
Ha viszont más alapanyagban gondolkozunk, érdemes figyelembe venni, hogy bár az ezüst is könnyen megmunkálható, viszonylag gyorsan elveszíti fényét – ha ezüstös csillogásra vágyunk, a legobb megoldás a fehér arany. Alternatíva lehet még a platina is, azonban ez magas ára miatt ritkán merül fel opcióként. A titán fémérzékenyek számára megfelelő választás lehet, azonban mivel nehezen megmunkálható, sokkal kevesebb design megoldás kivitelezésére alkalmas.
A gyűrű szélessége: fontosabb, mint gondolnánk
Az eljegyzési gyűrűk kapcsán már említettük, hogy a kecsesebb ujjon a vékonyabb gyűrűk, míg a nagyobb, kerekded kezeken a szélesebbek mutatnak igazán jól, és ez a karikagyűrűk esetében sincs másképp. Különösen a párok férfi tagjai szoktak szélesebb, 5-6 mm-es, vagy akár ennél is szélesebb gyűrűt választani. Az esztétika mellett vegyük figyelembe, hogy a kényelem is elengedhetetlen: ha ökölbe szorítjuk a kezünket, nem szabad, hogy zavarjon a gyűrű.
Legyenek benne kövek? Ha igen, milyenek?
Az ENSO ékszernél gyakran készítünk kőberakásos karikagyűrűket, hiszen a női megrendelők körében ez már régóta népszerű. Ugyanakkor egyre több férfi vásárlónk is kér egy-egy drágakövet, ami frissítően hat a minimalista férfi gyűrűk között.
Drágakövek tekintetében választhatunk gyémántot – akár egy különleges színben –, de letehetjük a voksunkat a hasonlóan csillogó, de árban jóval kedvezőbb moissanite, illetve a laboratóriumi körülmények között előállított mesterséges gyémánt mellett is. Utóbbi egyre kedveltebb, mert optikai és fizikai jellemzői teljesen megegyeznek a valódi gyémántéval: ugyanúgy csillog és ugyanolyan kemény, értéke (és ezáltal az ára is) viszont jóval alacsonyabb.
Ezeket a drágaköveket biztonsággal viselhetjük a mindennapok során, így remek díszítő elemei lehetnek a karikagyűrűnknek.
Stílusok és irányzatok
Elérkeztünk a blog bejegyzés legizgalmasabb részéhez, a különböző karikagyűrű stílusokhoz. Tekintsük át őket most röviden!
Gyakori karikagyűrű stílusok:
klasszikus
két árnyalatú
kőberakásos
eljegyzési gyűrűhöz illeszkedő
organikus formájú
A klasszikus karikagyűrűk aranyból készülnek, nem tartalmaznak semmilyen kőberakást vagy design elemet. Letisztultak, időtállóak, sosem “mennek ki a divatból”.
A két árnyalatú gyűrűkben általában az arany két színét ötvözzük, ezáltal egy kicsit izgalmasabb, de még mindig visszafogottabb külsőt kölcsönözve az ékszereknek. Ez a stílus remekül passzol azokhoz a párokhoz, akik például sárga és fehér aranyat is szívesen viselnek.
Munkánk során sok olyan párral találkozunk, akiknél legalább a pár egyik tagja kér valamilyen kőberakást. Ezeknél egészen izgalmas design megoldások léteznek, az egészen egyszerűtől a komplex, sorköves verziókig.
Előfordul, hogy a menyasszony azt kéri, hogy a karikagyűrűjét a már meglévő eljegyzési gyűrűjéhez tervezzük, ahhoz illeszkedjen, hogy ugyanazon az ujjon tudja hordani mindkettőt.
Az organikus mintákat utánzó gyűrűk egyre népszerűbbek napjainkban, mi is szívesen készítjük őket. Ezek gyakran viaszöntéses vagy kalapácsos technikával nyerik el végső formájukat, de kiviteleztünk már levél lenyomatos férfi gyűrűt is. (Lásd fentebb).
Gravírozás
Nem mindenki él vele, így ettől talán még különlegesebb, ha a dátumot vagy egy, a pár számára jelentőségteljes szót gravírozunk a gyűrűk belsejébe. Egy kis titok, amiről csak a pár tud.
Ha most kaptatok egy kis inspirációt…
Hogy néz ki álmaitok karikagyűrűje? Valósítsuk meg együtt! Ha ti is egyedi karikagyűrűt szeretnétek egymás ujjára húzni a nagy napon, vegyétek fel velünk a kapcsolatot az alábbi elérhetőségeik egyikén! Nem baj, ha nincs még konkrét ötletetek, szívesen végig vezetünk titeket a tervezés útján.
telefonon: +36 30 310 9726
Instagramon: @ensoekszer
e-mailben: info@ensoekszer.hu
Comments